poniedziałek, 16 listopada 2015

282*

music:


Dzisiaj przygotowałam dla was relację z pokazów w których mogłam uczestniczyć w ramach Łódzkiego FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Mam nadzieję, że tak jak mi również i wam przypadną do gustu.

Pokaz Zuzanny Kwapisz oglądałam jako pierwszy tego dnia. Jest młodą i świetnie zapowiadającą się projektantką, która ukończyła Międzynarodową Szkołę Kostiumografii i Projektowania Ubioru z wyróżnieniem. Kolekcja, którą można było zobaczyć na FashionPhilosophy Fashion Week Poland była oparta na prostych formach, oryginalnych materiałach, ale w głównie postawiła na minimalizm. Inspiracje czerpała głównie z malarstwa Grzegorza Pabla. Mam nadzieję, że podczas kolejnej edycji będę mogła oglądać jej projekty. 

Kolekcja Marty Kuszyńskiej zatytułowana "Shiraz" ewidentnie nawiązywała klimatem do stylu Bliskiego Wschodu. Pomimo drogich materiałów użytych w kolekcji, wszystkie projekty charakteryzowały się kobiecą klasyką i nowoczesnością. Warto podkreślić fakt, iż niektóre ubrania zostały wyposażone w ręcznie naszywane kamienie czy aplikacje co dodatkowo zbudowało unikatowość kolekcji.


 Kombokolor zaprezentował nam ubrania w prostej formie, gdzie głównie przeważają kolorowe aplikacje. Sama nie jestem fanką takich projektów, jednak muszę stwierdzić iż kolekcja była bardzo starannie dopracowana. Muzyka, fryzury i makijaże modelek podczas pokazu idealnie łączyły się w całość i prezentację bardzo przyjemnie się oglądało.


 Viola Piekut jak zwykle postawiła na jakość i świetny dobór tkanin, kiedy pierwsza modelka wyszła na wybieg oczywistym było, że projektantka postawiła na pierwszym miejscu kobietę i jej wygodę. Jej projekty są lekkie i dominuje tu prostota w przekazie formy. Jednak linia Short Black pokazuje nam kobietę inną, niż tą którą znamy na co dzień. W tej linii dominuje już ekstrawagancja i czernie, które idealnie nadają się na wieczór.  Kolekcja Tundra Fashionlogic to kolekcja marzenie, wszystko współgra, wszystko jest dopracowane w najdrobniejszym szczególe. Muzyka daje świetną oprawę całego pokazu. Po pierwszych projektach zaprezentowanych na wybiegu, już można poznać czym inspirowali się projektanci- miejska dżungla, ludzkie emocje, to wszystko zamknięte w bardzo dobrze skrojonych ubraniach i świetnie dobranych materiałach.


Jarosław Ewert postawił na połączenie materiałów o różnych printach i geometrycznych formach swoich projektów. Kolekcja, którą zaprezentował była bardzo lekka i świeża. Na poprzedniej edycji kolekcja Ewerta charakteryzowała się mnogością detali i różnorodnością połączonych materiałów, również i w tym roku nie zawiódł i postawił na oryginalność kolekcji.
 Wszystkie zdjęcia wykonał Z.Kwiatkowski

Aktualnie przygotowuję jeszcze jeden post dotyczący 13 edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland, także śledźcie bloga uważnie :)

2 komentarze:

  1. Sukienki, które zaprezentowała Viola Piekut są cudowne <3

    OdpowiedzUsuń
  2. ale żałuje, że mnie nie było, musiało być super!
    olabrzeska.pl

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...